Рубрики
Публікації

Любов та вірність зміцнюють сім’ю

У день, коли Церква святкує пам’ять святих благовірних князів Петра і Февронії Муромських, православні християни також відзначають свято сім’ї, любові та вірності. У всі часи сім’я вважалась основною ланкою суспільства. На зміцнення інституту сім’ї направлена державна соціальна політика. Але не меншу, якщо не основну роль у збереженні традиційних сімейних цінностей відіграє Церква, пропонуючи людям перевірену століттями модель подружнього життя.

Для того, щоб сім’я була міцною і згуртованою недостатньо надавати їй лише фінансову підтримку. Подружжю набагато важливіше виховати в собі почуття справжньої любові один до одного і взаємної вірності. Це стає можливим лише тоді, коли чоловік та жінка готові пройти разом важким і тернистим шляхом самовдосконалення, опираючись на допомогу Божу та приклад святих, що жили доброчесним сімейним життям.

На жаль, сьогодні під любов’ю часто розуміється лише палка пристрасть. Поняття подружньої вірності також знецінено в очах тих, хто жадає задовольняти виключно власні бажання і потреби. Життя святих Петра і Февронії кардинально заперечує такий егоїстичний підхід. Вони походили з різних суспільних верств. Петро був знатним князем, а Февронія — простою селянкою. Тим не менш, аристократ покохав простолюдину за її благочестя, мудрість і доброту. Справжня любов виникає тоді, коли люди бачать один в одному не тільки зовнішню красу, але і внутрішнє наповнення.

Вірність завжди народжується від чистої любові. Святі подружжя не лише все життя були разом, але і спільно трудилися у справах добра і милосердя. Союз їх вірної любові був настільки міцним, що Бог сподобив благовірних князів померти в один день, давши їм змогу пліч-о-пліч перейти із життя земного в життя вічне.

Любов та вірність не лише зміцнюють сім’ю, але і перетворюють її в єдине ціле, зміцнюючи її духовний фундамент. Зараз, коли ми гостро відчуваємо кризу сімейних цінностей, вкрай важливо зрозуміти, що лише спорідненість душ та взаємне прагнення до вищого ідеалу можуть покласти тверду основу для створення міцної сім’ї.

 

єпископ Баришівський Віктор