День пам'яті святого благовірного князя Всеволода Псковського чудотворця

24 лютого 2021 р. Божественну літургію в день пам’яті святого благовірного князя Всеволода, у Святому Хрещенні Гавриїла, Псковського чудотворця (+1138 р.) очолив Преосвященний Віктор (Коцаба), єпископ Баришівський, вікарій Східного вікаріатства м. Києва, якому співслужили настоятель собору протоієрей Всеволод Рибчинський, клірики парафії та гості у священному сані.
Як повістує житіє святого князя, він був онуком Володимира Мономаха, народився і майже все життя прожив в Новгороді, де в 1088—1093 і 1095—1117 роках княжив його батько, святий благовірний князь Мстислав-Феодор Великий († 15 квітня 1132 ). У 1117, коли великий князь Володимир Мономах дав на спадок Мстиславу Білгород Київський, фактично зробивши його своїм співправителем, молодий Всеволод залишився намісником батька на Новгородському князівстві. Прославився благочестивим життям, вірою і правдою служив Господу Іісусу Христі і народу Божому. За його князівство було зведено чимало храмів Божих, зокрема храм на честь Святої Трійці, в якому благовірного князя Всеволода-Гавриїла і було поховано.
У своєму привітанні після літургії владика Віктор, відмічаючи багаторічні труди у будівництві Свято-Ольгинского храмового комплексу і пастирській діяльності, побажав о. Всеволоду міцного здоров’я, помочі Божої на многая літа.

Наш предстоятель УПЦ
Травень
Погода