Діти – наше майбутнє

IMG_2012Свято-Ольгинська Церква має певний досвід співпраці з місцевими навчальними закладами.

А починалося все непросто. Багато років релігійне виховання було під забороною. Багато років намагалися стерти з пам’яті людей Бога і навчити людей жити лише тільки матеріальними цінностями, іншими словами, повернутися до темних часів язичництва. Декілька поколінь виросли духовно мертвими, зі штучними почуттями. Любов – замінили пристрастю, турботу – користю і т.п.

Але людська пам’ять сильна, душа прагне чистого, справжнього. І хоч не хоч, а віру зберегли, пронесли через страхіття та лихоліття.

Пройшовши митарства й перепони бюрократії та малодушшя, вже і до навчальних закладів завітали священики.

IMG_2016Зі згоди батьків були сформовані класи та розроблені програми з християнської етики, закуплені дитячі біблії, зошити по Закону Божому, діткам були роздані молитовнички.

Кожна душа – християнка. А у дитини світліша. Очі немовлятка бачать ангелів.

Дорослим треба тільки докласти трішечки духовних зусиль щоб правильно вести дитину по життєвому шляху. Діти, як чисті аркуші паперу, що намалюєш те і закарбується.

І треба бути дбайливим та обережним, щоб не зіпсувати ці аркуші.

IMG_2100У школах дітки з різних сімей: у когось віруючи батьки, у когось тільки починають церковне життя. Хтось взагалі від цього далекий, а хтось дотримується традицій іншої віри.

Уроки з християнської етики будуються так, щоб нікого не образити, адже любов, добро, мирність, турботливість – ці поняття універсальні і всім зрозумілі.

На сьогодні з благословення настоятеля Свято-Ольгинської церкви протоієрея Всеволода церква опікується такими школами: гімназія «Діалог»,сш 302, гімназія 261, гімназія 267, гімназія 323, сш 291, сш 274. Священників запрошують благословити новий навчальний рік, відслужити молебень на початок навчання, навесні благословення отримують випускники на нове самостійне життя. В цьому році діти 5-8 класів були присутні на богослужінні: сповідалися та причастилися Святих Христових Таїн.

IMG_2101Незабутні враження, коли бачиш багато дітей у храмі, вони купують свічечки і ставлять їх, поминаючи своїх близьких, зосереджено слухають хід богослужіння, просто спостерігають за подіями, а потім довго обмінюються враженнями і не залишають територію церкви.

Перший камінчик у фундамент було закладено. Далі — з допомогою Божою!

Комментарии запрещены.

Наш предстоятель УПЦ
Жовтень