Престольне свято на честь преподобного і благовірного князя Олега Брянського

В день пам'яті Святого благовірного князя Олега Брянського, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр з нагоди престольного свята звершив Божественну Літургію в храмі на честь преподобного і благовірного князя Олега Брянського

Владиці співслужили духівник Першого Дарницького благочиння протоієрей Всеволод (Рибчинський), настоятель храму протоієрей Олексій (Кірєєв) і духовенство міста Києва.

На закінчення Богослужіння, Преосвященний Владика звершив хресний хід і звернувся до присутніх з архіпастирським словом, передав благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія і привітав настоятеля, духовенство та парафіян храму зі святом.

Вшановуючи пам'ять святого, ми повинні зберігати і історію. Важкими випробуваннями для Русі були насичені ХIII-XIV століття, часи завоювання татаро-монгольськими полчищами. Цей час явив Руської Церкви безліч святих князів, які, надихаючись подвигом святих Бориса і Гліба, обрали Блага Царства Небесного замість благам у тимчасовому цьому житті. Одним з таких святих явився святий благовірний князь Олег Брянський. Древній Брянськ входив до складу Чернігівського князівства. Будучи спадкоємцем князя, юний Олег ходив з ним у військові походи, брав участь у справах управління. Однак мирська слава не приваблювала його і в 1290-х роках він пішов в заснований ним же Петропавлівський монастир, передавши управління молодшим братам. У 1331 р святий Олег помер і був похований в стінах заснованої ним обителі.

Святий благовірний княже Олеже, моли Бога за нас.

Відео-звіт

Наш предстоятель УПЦ
Листопад