Архив рубрики «Новости»

День пам'яті святого благовірного князя Всеволода Псковського чудотворця

24 лютого 2021 р. Божественну літургію в день пам’яті святого благовірного князя Всеволода, у Святому Хрещенні Гавриїла, Псковського чудотворця (+1138 р.) очолив Преосвященний Віктор (Коцаба), єпископ Баришівський, вікарій Східного вікаріатства м. Києва, якому співслужили настоятель собору протоієрей Всеволод Рибчинський, клірики парафії та гості у священному сані.
Як повістує житіє святого князя, він був онуком Володимира Мономаха, народився і майже все життя прожив в Новгороді, де в 1088—1093 і 1095—1117 роках княжив його батько, святий благовірний князь Мстислав-Феодор Великий († 15 квітня 1132 ). У 1117, коли великий князь Володимир Мономах дав на спадок Мстиславу Білгород Київський, фактично зробивши його своїм співправителем, молодий Всеволод залишився намісником батька на Новгородському князівстві. Прославився благочестивим життям, вірою і правдою служив Господу Іісусу Христі і народу Божому. За його князівство було зведено чимало храмів Божих, зокрема храм на честь Святої Трійці, в якому благовірного князя Всеволода-Гавриїла і було поховано.
У своєму привітанні після літургії владика Віктор, відмічаючи багаторічні труди у будівництві Свято-Ольгинского храмового комплексу і пастирській діяльності, побажав о. Всеволоду міцного здоров’я, помочі Божої на многая літа.

Участь Свято-Ольгинської парафії в благодійній акції «Срітенська свічка»

21.02.2021. Настоятель Свято-Ольгинської парафії протоієрей Всеволод взяв участь в благодійній акції «Срітенська свічка», яку за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія четвертий рік поспіль проводить просвітницько-місіонерський центр «Київський Ієрусалим»,що діє при парафії святого Феодора Освяченого. Мета акції – допомогти дітям, хворим на онкологію, які проходять лікування в Київській обласній лікарні.
Цього разу в театрі “Срібний острів” (вул. Платона Майбороди,8) відбувся благодійний концерт української народної пісні. Протоієрей Всеволод передав від парафії грошове пожертвування, і на прохання організаторів акції виступив на сцені театру. Разом з настоятелем парафії св. Феодора Освященного прот. Петром Семащуком були виконані українські народні пісні. Виступ на сцені о. Всеволода і о. Петра супроводжувався бурхливими оплесками глядачів.

Отцю Олександру 80 років

Свято-Ольгинська парафія вітає ювіляра, протоієрея отця Олександра з днем його 80-річчя. Отець Олександр  протягом багатьох років допомагав настоятелю о. Всеволоду в спорудженні нашого храмового комплексу. Для молодого і старшого  покоління віруючих  він і  сьогодні є прикладом сумлінного служіння Господу нашому Іісусу Христу і Його Церкві. В день ювілею духовенство парафії на чолі з настоятелем о. Всеволодом зичать о. Олександру доброго здоров’я та  милостей від Господа на многая і благая літа.

Стрітення Господнє в Ольгинському соборі 2021

Стрітення Господнє в Ольгинському соборі
15 лютого у Свято-Ольгинському соборі в день Срітення Господнього відбулось дві Божественних літургії.
Ранню службу  о 7.00 у нижньому храмі св. Рівноапостольних Костянтина і Єлени очолив протоієрей Олександжр  Ткачук у співсужінні  кліриків парафії.
Пізню Літургію о 9.30  здійснював настоятель собору протоієрей Всеволод Рибчинський. Отцю настоятелю співслужили клірики собору. Після Літургії відбулось освячення води та свічок. Благословляючи віруючих, отець Всеволод зичив всім доброго здоров’я і милості від Господа та Пресвятої Богородиці.

Клірик парафії протоієрей Віталій відзначив день тезоіменитства

В неділю, 7 лютого 2021 року, в Свято-Ольгинскому соборі, як і по всіх парафіях Української Православної Церкви, відбулась Божественна літургія на честь Собору новомучеників і сповідників Церкви Руської.

В цей день також молитовно згадується пам’ять римських мучеників II сторіччя, серед яких разом з рідними братами і матір’ю  просіяв мученицьким подвигом юний Віталій. Ім’я цього святого носить від хрещенської купелі клірик нашого храму, кандидат богослов’я, митрофорний протоієрей Віталій Коцаба. Тож по завершенні літургії батюшка приймав поздоровлення від настоятеля собору протоієрея Всеволода, духовенства та парафіян.

Під склепінням собору урочисто лунав піснеспів «многая літа», прихожани зичили отцю Віталію доброго здоров’я і Божого благословення.

Зібрання настоятелів храмів Східного київського вікаріатства

3 лютого, у актовій залі Свято-Ольгинської парафії, відбулося зібрання настоятелів храмів Східного київського вікаріатства. Обговорили стан церковно-парафіяльного життя та шляхи його розвитку на 2021 рік.


Божественна літургія та привітання отця Віталія з днем народження

3 лютого 2021 р., в день пам’яті прп. Максима Сповідника, в нашому соборі було звершено Божественну літургію, яку очолив протоієрей Віталій Коцаба.
По завершенні Богослужіння парафіяни і клірики собору привітали отця Віталія з днем народження, бажаючи йому Божої допомоги у пастирському служінні «на многая і благая літа».

Богоявлення, Хрещення Господнє

20200119_1У святкові дні Богоявлення, Хрещення Господнього Свято-Ольгинська парафія, дотримуючись санітарних норм, провела урочисті Богослужіння: 18 січня — Навечір’я Богоявлення  (Хрещенський святвечір), 19 січня, в день Хрещення Господа нашого Іісуса Христа – літургію з великим чином освячення води.

Цей день особливо шанують православні нашого Дарницького району, мешканці Харківського масиву, для яких Свято-Ольгинській собор є рідним. Напередодні свята і у сам день вони поспішали, щоб взяти участь у Богослужіннях, набрати хрещенської води – агіасми — на цілий рік. Православні знають, що свята хрещенська вода має велику благодатну силу. Нею освячують приміщення, з вірою та благоговінням вживають потроху протягом року після вранішніх молитов та під час хвороби.

У Богослужіннях взяли участь всі клірики Свято-Ольгинського собору на чолі з настоятелем протоієреєм Всеволодом Рибчинським.

Наш предстоятель УПЦ
Лютий місяць
Березень